Thursday, February 5, 2009

R Z P

Viem, že vodiči záchrannej služby to v dnešnej prehustenej premávke nemajú vôbec jednoduché. Ak si k tomu prirátame ešte správanie niektorých vodičov tak niet čo závidieť.
O to viac ma občas udivuje, mne nepochopitelné správanie, šoférov vozidiel prednostnej jazdy všeobecne, snáď až na výnimku hasičov, u nich je to však určené špecifikou ich vozidiel. Myslím si totiž, že pri vchádzaní do križovatiek a tak isto vychádzaní z bočných uličiek by o sebe mali dávať vedieť včas a v dostatočnej miere. Viackrát sa mi stalo, či už v mojej práci vodiča električky alebo pri jazde osobným vozidlom, že sanitka zapla zvukovú signalizáciu na hranici križovatky alebo až v nej. Takto sú ohrození všetci účastníci vrátane pacienta, ktorý možno ide na urgentný zákrok.
Je mi jasné, že aj ja sa mám napriek signálu voľno presvedčiť o prejazdnosti križovatkou. Skúste však zbadať valiace sa auto v pruhu pre MHD kryté nákladným vozidlom.
Záverom by som dodal, že schvaľujem občasné akcie polície namierené na kontrolu dodržiavania ustanovenia o daní prednosti v jazde týmto vozidlám. Na druhej strane nebolo by vhodné pozrieť sa i na niekedy arogantné správanie týchto vodičov? Určite majú tiež stanovené isté mantinely.

No comments: